36 adrekat pumpavat fakti: Loe, kuidas valmis uus Rocky-film «Creed II», mis jääb Stallone'i viimaseks

Sylvester Stallone Rocky Balboa rollis filmis «Creed II»

FOTO: Barry Wetcher / Image supplied by Capital Pictures

Kauaoodatud uus Rocky-film «Creed II» on nüüd kinodes ning toob väidetavalt viimast korda Balboa rollis ekraanile Sylvester Stallone'i. Poksifilmi tegemissi valati palju verd, higi ja pisaraid – loe põnevaid fakte filmi saamisloost!

 1. Michael B. Jordan (Adonis Creed) treenis nädalaid tuntud poksija Patrice «Boogie» Harrisega.
 2. Jordan võttis Harrisega Instagramis ühendust ja treener ei uskunud algselt, et see ongi Jordan, kes palub temalt abi, et filmis «Creed II» osaleda.
 3. «Creed II» on Jordani ja Tessa Thompsoni (Bianca) esimene järjefilm.
 4. Enne taas koos töötamist filmis «Creed II» mängisid Jordan ja Thompson Marvel Studiose kassahittides - Jordan «Mustas pantris» ja Thompson «Thor: Ragnarökis».
 5. Võtete-eelsel käsikirja lugemisel viitas Thompson Jordani habemetüükale oma sõnadega «...su võltshabe». Kuna öeldu samas viibijatele väga meeldis, lisati see käsikirja.
 6. Lavastaja Steven Caple Jr. ja Tessa Thompson uurisid üksikasjalikult kuulmishäireid ja suhtlesid erineval tasemel kurtusega inimestega. Nende kogemusi kasutati Thompsoni tegelaskuju, vaegkuulmisega Bianca puhul.
 7. Bianca raskuste paremaks mõistmiseks paigaldati Thompsonile filmimise ajaks kuuldeaparaat.
 8. Thompsoni musikaalsed etteasted on «Creed II» helilooja Ludwig Göranssoniga kahasse loodud.
 9. Thompsoni isa oli muusik.
 10. Florian Munteanu (Viktor Drago) nägi noorena esimesena filmi «Rocky IV», kus «Creed II-s» Munteanu tegelase isa kehastav Dolph Lundgren astus esmakordselt üles kartmatu Vene poksija Ivan Dragona.
 11. Munteanu tegi Viktori rolli saamiseks kolm proovilinti, mis jäid silma Sylvester Stallone'ile, kes oli poksijat juba ka Youtube'i videois näinud.
 12. Tavaliselt 111 kg kanti kaaluv Munteanu võttis filmiks «Creed II» 9 kilogrammi alla, et sobituda paremini Michael B. Jordaniga, kes vastupidiselt Munteanu kaalukaotusele hoopis lihasmassi kasvatama pidi.
 13. Jordan ja Munteanu harjutasid filmi matšideks pidevalt, alustades sageli enne koidikut.
 14. Pärast kolme nädalat kestnud intensiivseid võitlusvõtteid embasid väsinud Jordan ja Munteanu teineteist keset poksiringi ja teenisid võttemeeskonnalt püstijalu aplausi.
 15. Munteanu kutsus Jordanit «Vasakhaagiks». Ta tuli hüüdnime peale, kui poksistseeni filmides unustas Munteanu üht lööki, vasakhaaki, kontrollida ja lõi kogemata Jordanit. Munteanu sõnul on Jordani parim löök vasakhaak.
 16. Filmi poksistseenide koreograafia eest vastutas kaskadööritrikkide ja võitluste koordinaator Danny Hernandez, kellele olid abiks Sylvester Stallone ja lavastaja Steven Caple Jr.
 17. «Creed II» on Hernandeze neljas koostöö Stallone'iga pärast filme «Põgenemisplaan», «Palgasõdurid» ja «Palgasõdurid 2».
 18. Steven Caple Jr. uuris suurtel areenidel peetud poksimatšide videoid, et saada aimu spordist ja võitlejaist ning ka rahva käitumisest.
 19. Caple asus pärast «Creedi» leppe sõlmimist igapäevaselt poksimist harjutama, kuni filmivõtete ja nendeks valmistumise kõrvalt enam aega ei jagunud.
 20. Caple sai filmivõtete ajal 30-aastaseks. Näitlejad ja võttemeeskond korraldasid talle võtteplatsil üllatuspeo.
 21. Caple on kauaaegne «Rocky» filmide fänn. Ta nägi esimesena filmi «Rocky V», kuid tema lemmik on siiski algne «Rocky».
 22. Caple sai inspiratsiooni teistest filmidest ja viitas ka neile. Nende seas olid «Võitleja», «Otse ahjust», «New Yorgi varjus» ja «Jumala linn».
 23. Mitmekordne poksimeister Andre Ward mängis juba eelnevalt filmis «Creed» poolraskekaalu poksijat Danny «Stuntman» Wheelerit.
 24. Wardi abikaasa Wendy jagas oma kogemusi abielust võitlejaga.
 25. Florian Munteanu sõi võtteperioodil lõunaks kaks portsu kana (lisanditeta) ja pruuni riisi. (Kord nädalas lubas endale pitsat).
 26. Filmi kostüümid on seotud algse «Rockyga». Sylvester Stallone andis kostüümikunstnik Lizz Wolfile Oscari võitnud filmis kasutatud mütsi, millest Wolf koopiaid sai teha. Lisaks kasutati Rocky nahktagi, T-särki ja Chuck Taylori tenniseid, samuti tegelase tunnuseset - musta palli, mida Rocky pidevalt põrgatab.
 27. «Creed II» filmiti enamjaolt Philadelphias Pennsylvanias, «Rocky» filmide kodus. Seal võeti linti ka stseenid, mis peaksid toimuma Los Angeleses, Las Vegases, Moskvas ja Ukrainas.
 28. Lavastaja Steven Caple Jr. polnud enne «Creed II» filmivõtteid Philadelphias käinud.
 29. Caple ja Ryan Coogler, kes lavastas filmi «Creed» ja on «Creed II» tegevprodutsent, õppisid mõlemad Lõuna-California Ülikooli kinokunstikoolis.
 30. «Creed» oli Coogleri teine film (pärast «Fruitvale'i jaama») ja «Creed II» on Caple'i teine film (esimene oli «The New Land»).
 31. Ivan Drago (Dolph Lundgren) ja ta poja Viktori (Florian Munteanu) treeningut kujutavad stseenid Philadelphia kunstimuuseumi juures «Rocky trepiastmetel» vajasid lund, samuti Dragode kodus Ukrainas toimuvad stseenid. Kuid kuna filmimine pidi algama aprillis, mil lund oodata ei ole, anti lavastaja Steven Caple Jr.-ile nende stseenide linti saamiseks kaks päeva märtsis. Sel ajal jagus lund piisavalt.
 32. Tähtsamaid treeningustseene Surmaorus filmiti kaks päeva Mehhiko piirist 80 km põhja pool New Mexicos asuvas Demingi kõrbelinnas, kus temperatuur ületas 40 kraadi.
 33. Kõrbes toimuva treeningu stseenides on hetk, mil Adonis on jäävannis. Jordan ei soovinud valejääd ja pugeski jääkülma paaki.
 34. Operaator Kramer Morgenthau sõnul meenutab «Creed II» oma karmi moega algset «Rockyt».
 35. Poksimatšide filmimisel kasutati kaamerakraanat, käsikaameraid, tehti aeglaseid ja kiireid kaadreid. Droonid filmisid kõrbes treeninguala maastikku.
 36. Ühes poksistseenis saab näha 360-kraadist panoraamvõtet, mille saavutamiseks kasutati kolme lähenemist. Jordanit ja Munteanut filmiti tavakiirusel, Vene kohtunikku filmiti kõrge kaadrisagedusega (aeglasel kiirusel) ja vaatajaid samuti viimasega. Caple ja trikkide ning võitluste koordinaator Danny Hernandez ajastasid kõik vastavalt kaadrisagedusele ja pikkusele reaalajas, et kolm elementi veatult ühendada.

Metro Goldwyn Mayer Picturesi (MGM) ja Warner Bros. Picturesi filmis «Creed II» asuvad taas peategelasi Adonis Creedi ja Rocky Balboat kehastama Michael B. Jordan ja Sylvester Stallone.

 «Creed II» jätkab «Rocky» lugude saagat ja on järg kriitikute tunnustuse pälvinud ning publiku lemmikuks saanud 2015. aasta filmile «Creed: Rocky pärand», mis teenis kinodes kõikjal maailmas üle 170 miljoni dollari. Esimese filmi lavastanud Ryan Coogler («Must Panter») on sel korral tegevprodutsent. Uue filmi lavastaja on Steven Caple Jr., kelle 2016. aasta draama «The Land» teenis kriitikute heakskiidu.

Adonis Creed üritab oma elus tasakaalu leida. Eraelu kohustuste ja järgmiseks suureks matšiks valmistumise kõrval seisab ta silmitsi elu suurima väljakutsega. Areenile astumise muudab ainult raskemaks vastane, kes on seotud tema pere minevikuga. Rocky Balboa toetab teda kõiges ning koos astuvad Rocky ja Adonis vastamisi ühise pärandiga, mõtlevad, mille nimel võidelda tasub, ja avastavad, et kõige tähtsam on perekond. «Creed II» näitab, et taipamaks, kuidas algselt tšempioniks saadi, tuleb minna tagasi juurte juurde, ja mäletada, et mineviku eest pole kusagil pääsu.

Tessa Thompson mängib Biancat, Wood Harris Tony «Little Duke» Burtonit, Russell Hornsby Buddy Marcelle«i, Florian »Big Nasty« Munteanu Viktor Dragot, Andre Ward Danny »Stuntman« Wheelerit, Phylicia Rashad Mary Anne»i ja Dolph Lundgren Ivan Dragot. 

Caple Jr-i lavastatud filmi stsenaariumi kirjutas Stallone «Rocky» filmide tegelaskujude põhjal. Filmi produtsendid on Sylvester Stallone, Kevin King-Templeton, Charles Winkler, William Chartoff, David Winkler ja Irwin Winkler. Coogler, Jordan ja Guy Riedel on tegevprodutsendid.

Filmivõtted toimusid peamiselt Philadelphias, osalt ka New Mexicos.

Coogleri lavastatud ja Metro Goldwyn Mayer Picturesi, Warner Bros. Picturesi ja New Line Cinema film «Creed: Rocky pärand» linastus 2015. aasta novembris. Stallone teenis sellega mitmeid auhindu, nende seas Kuldgloobuse parima meeskõrvalosatäitja rolli eest ja kandideeris ka Oscarile.

Apollo Kinodes alates 4. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.