Kirjanik J. K Rowling vastab: Mis elukat kujutab endast Grindelwald ja mis teda Harry Potteriga seob?
Uus «Fantastilised elukad» nüüd kinodes!

«Fantastilised elukad» näitleja Eddie Redmayne ning kirjanik ja stsenarist J.K. Rowling

FOTO: NEIL HALL / REUTERS

«Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuritööd» stsenarist ja produtsent ning filmi aluseks olevate Harry Potteri lugude autor J. K. Rowling tegi ülevaate sellest, mida filmilt oodata. 

Täna 53-aastaselt miljardärielu elava Rowlingu esimene "Harry Potteri" ramaat ilmus 21 aasta eest ning sellest kasvas välja globaalne fenomen ning filmide sari, mis kasvatas üles mitte vaid terve põlvkonna lapsi üle maailma, vaid koguni terve põlvkonna noori näitlejaid, kes tema tegelasi kehastasid. Kahe aasta eest välja tulnud film «Fantastilised elukad ja kust neid leida» märkis aga uue filmisarja tulekut, millest teine tuleb kinodesse sel nädalal ning järgmised kolm osa aastatel 2020, 2022 ja 2024. «Fantastilised elukad ja kust neid leida» oli Harry Potteri kooliõpik, mille autoriks maagiliste elukate teadlane Newt Scamander (Eddie Redmayne). Raamat ilmus 2001. aastal fännide rõõmuks ka tegelikkuses. 

Kirjanik ja stsenarist andis väljaandele Entertainment Weekly ülevaate, mida värskelt filmilt oodata ning ennekõike – kes on Grindelwald, keda filmis kehastab Johnny Depp?

«Grindelwaldi on esmakordselt mainitud «Harry Potteris ja tarkade kivis» (sarja esimene raamat) ning ta on algusest peale olnud osa Harry Potteri maailmast. Ta oli väga kuulus ja võimas tume võlur, kellele kuulus kelle (hea võlur) Dumbledore 1945. aastal allutas. Kuigi Grindelwald jäi Potteri-lugudes veidi salapäraseks, siis oli mul alati temast ja ta loost selge ettekujutus olemas. Grindelwald on põhjuseks, miks Dumbledore'ist sai Dumbledore,» selgitas Rowling. 

Noorele Dumbledore'ile (Jude Law) teksti kirjutamine oli kirjaniku sõnul tema suurim rõõm. «Pole saladus, et Dumbledore on mu lemmiktegelane kõigis Potteri-lugudes. Ta on mitmes mõttes huvitav tegelane,» leiab Rowling, kelle enda vaimu vili võlur on. 

Mis puudutab tulevasi filme, siis on kirjaniku kinnitusel kõik kolm juba paika pandud, nagu oli ka Harry Potteriga. «Võimalik, et detailid veel muutuvad, aga loo arengukaar on olemas. On vaimustav, et saame ära rääkida ära taustaloo, mis Harry Potteri raamatutesse ei mahtunud. Eriti pean ma silmas üht tegelast, kes ilmselt ka fännidele üllatuseks on,» märkis ta. 

Vaata J. K. Rowlingu intervjuud USA Today saates:J.K. Rowling esimese filmi «Fantastilised elukad ja kust neid leida» intervjuu:

Sel reedel, 16. novembril jõuab kinodesse üle Eesti kauaoodatud fantaasiafilm «Harry Potteri» loojalt J. K. Rowlingult – «Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuritööd». Enne veel on aga toimumas eksklusiivseid erilinastusi ning tulemas ka filmimaraton, seega keebid selga, võlukepid pihku ning luua seljas kinno «Fantastilisi elukaid» vaatama!

Kõige esimene võimalus «Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuritööd» vaadata avaneb juba 14. novembril kell 19 Apollo Kino Solarises, kui aset leiab erilinastus. Kõiki tõelisi fänne oodatakse kohale ilmuma võlurikostüümides. 

Lisaks auhindadele kelmikate kostüümide eest on kohapeal ka tõeline Erisedi peegel, läbi mille on võimalik kõigil endast pilt kohe kätte saada. Vahetult enne filmi algust viime läbi Harry Potteri universumi viktoriini, kus selgitame välja kõige nupukamad fännid.

Pileti saad siit. 

Kõigil esimestel kinoskäijatel palub näitleja Eddie Redmayne kindlasti suud lukus hoida, kuna film on üllatusi täis.

Filmistuudio Warner Bros. Pictures «Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuritööd» on J.K. Rowlingu Wizarding World™ sarja viiest seiklusloost järjekorras teine.

«Fantastilised elukad» on uus seiklusfilmide sari, mis viib meid tagasi J. K. Rowlingu võlumaailma. Oscariga pärjatud Eddie Redmayne («Kõiksuse teooria») mängib võlurimaailma silmapaistvat magizooloogi Newt Scamanderit ning filmide lavastajaks on David Yates, kelle käe all valmisid viimased neli «Harry Potteri» hittfilmi.

Esimese filmiga tegi oma stsenaristidebüüdi J. K. Rowling ise, kelle armastatud «Harry Potteri» raamatutest said kinolinal ühed maailma suurimad kassahitid. Stsenaariumi inspiratsiooniks oli Sigatüüka õpik «Fantastilised elukad ja kust neid leida», mille autoriks on tema enda tegelane Newt Scamander. Film viis uuesti kokku terve rea inimesi, kes töötasid koos juba «Harry Potteri» filme tehes, sealhulgas produtsendid David Heyman, J. K. Rowling, Steve Kloves ja Lionel Wigram.

«Fantastilised elukad ja kust neid leida» saab alguse 1926. aastal, kui Newt Scamander on just lõpetanud ülemaailmse retke, et leida ja dokumenteerida tervet hulka maagilisi elukaid. Kui ta lühikeseks peatuseks New Yorki jõuab, võiks ta sealt ühegi juhtumuseta lahkuda... kui poleks No-Majit (ameeriklaste mugu) nimega Jacob, valesse kohta sattunud maagilist olendit ja mõnede Newti fantastiliste elukate põgenemist, mis võiks tuua pahandusi nii võlumaailma kui ka No-Majide maailma.

Vaata esimese filmi «Fantastilised elukad ja kust neid leida» treilerit:

Esimene film «Fantastilised elukad ja kust neid leida» lõppes vägeva musta võluri Gellert Grindelwaldi (Johnny Depp) vahistamisega MACUSA (Ameerika Ühendriikide võlurikongressi) poolt, tänu Newt Scamanderi (Eddie Redmayne) kaasabile. Kuid nüüd on Grindelwald viinud oma ähvarduse täide ja põgenenud vanglast, et asuda koguma endale järgijaid, kes ei aimagi ta tegelikku plaani: viia läbi puhtavereliste võlurite ülestõus ning asuda kõigi lihtsurelike üle valitsema. Selleks, et Grindelwaldi takistada, palub Albus Dumbledore (Jude Law) abi oma endiselt õpilaselt Newt Scamanderilt. Too annabki nõusoleku, aimamata, millised ohud ees varitsemas on. Üha enam lõhenevas võlurite maailmas kehtestatakse piire ning pannakse proovile ka lähimate sõprade ning pereliikmete ustavussidemed.

Uue filmi osatäitjateks on näitlejate ansambel eesotsas Eddie Redmayne'i, Katherine Waterstoni, Dan Fogleri, Alison Sudoli, Ezra Milleri ning Jude Law' ja Johnny Deppiga. Lisaks teevad rolle Zoë Kravitz, Callum Turner, Claudia Kim, William Nadylam, Kevin Guthrie, Carmen Ejogo ja Poppy Corby-Tuech.

Apollo Kinodes alates 16. novembrist 2018.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
Tartus ja Tallinnas saab 17. ja 18. novembril uuesti näha ka esimest filmi. Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

18. novembril on Apollo Kino Solarises tulemas koguni filmimaraton neile, kes pole esimest filmi veel näinud ning tahaksid kaks filmi korraga ära vaadata. Vaata sündmust Facebookis.