Kuidas nii? Jaapanlased nurisevad: «Aquamani» plakat tehti liiga nunnuks!

«Aquamani» peaosatäitja Jason Momoa

FOTO: Joe Scarnici / AFP / Scanpix

Kuigi jaapanlased kipuvad üldiselt olema planeedi kõige suuremad nunnu-fännid, siis Jaapani «Aquamani» koomiksi austajad pole üldsegi rahul filmi postriga – see olevat liiga armas. 

«Draama» läks lahti Twitteri-postitusest, kus üks kasutaja oma nurina koos võrdlevate postrite pildiga välja valas (millest üks kujutas Jaapani ja teine rahvusvahelist postrit), vahendab koomiksifännide häälekandja ComicBook.com. «Jaapani versioon »Aquamani« postrist on kohutav!» annab kasutaja @deer_antelope otsusekindlalt teada. «See lugu leiab aset ookeani süngetes sügavikes, aga siin on korallid nagu «Kalapoeg Nemos»!» Postitus sai lühikese ajaga 75 000 laiki ning arvamust jagas edasi ligi 40 000 inimest.

Postitus inspireeris koheselt paljusid netimeeme, mis kandsid endas küll fännide pahameelt, ent mis filmi režissööri James Wani karvavõrdki ei morjendanud. «Need meemid on super!» leiab lavastaja ajakirjale Wired antud intervjuus ning tunnistab, et omal moel teebki ta oma kalapojafilmi, kuna film nõuab nii palju efekte, et tekib tunne, nagu käsil olekski animafilmi tegemine. Ka olevat «Kalapoeg Nemo» Wani üks lemmikfilme läbi aegade. Mõistagi pole plakatite kujundus enam kaugeltki ka režissööri rida, vaid selle eest vastutavad juba kohalikud levitajad. Kuidas koomiksirahvas filmi enda vastu võtab, saame teada juba jõulude paiku.

DC Comicsi samanimelise koomiksi ainetel vändatud «Aquaman» jõuab Apollo Kinodesse 21. detsembril 2018.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.