Rajult menuka «Võimatu missiooni» uus osa paneb Tom Cruise'i keskealise füüsise viimseni proovile

"Võimatu missioon: Tagajärjed"

FOTO: Paramount Pictures

«Võimatu missiooni» saaga uhiuus, järjekorras kuues film, alapealkirjaga «Tagajärjed» (Mission: Impossible – Fallout), tuleb kinodesse valju helikopteri mürina ja suurte lubaduste saatel – kas tegu saab olema juba 22 aastat Tom Cruise'i näitlejakarjääri lülisambaks olnud filmisarja seni parima väljalaskega või saab publik juba puhtalt 56-aastaseks saanud mehe palju kõlakaid tekitanud kaskadööritrikkide vaatamisest radikuliidi? Kõik märgid näivad siiski viitavat, et Cruise on jätkuvalt suurepärases vormis, maailm saab päästetud ning oodata on erakordselt efektset linaseiklust. Filmi on juba saatnud maailma kinodes pöörane menu.

Viimase kahe aastakümne kestel on Tom Cruise produtsendi, näitleja ja hulljulge kaskadöörina täitnud juba viis «Võimatut missiooni» ning loonud selle märulisaaga näol globaalse popfenomeni, mis kuulub filmiajaloo edukaimate ja armastatuimate frantsiiside hulka. Uus peatükk alapealkirjaga «Tagajärjed» on kulminatsioon kogu sarja eelnevatele osadele, mis toob tagasi mitmed varasemad võtmetegelased ja seob kokku seni lahtiseks jäänud otsad. 

Ethan Hunt (Tom Cruise) ja tema tiim leiavad end pärast rängalt ebaõnnestunud missiooni olukorrast, mis ei allu enam nende kontrollile. Kuigi Ethan mõistab, et tema emotsioonidega manipuleeritakse, peab ta ajaga võidu joostes lõpuni minema ning valima, kas päästa oma pere ja sõbrad või miljonid teised, keda ähvardab globaalne oht. Mis aga juhtub, kui tema parimate kavatsuste tagajärjed tulevad teda jahtima? Tom Cruise, kes 34-aastaselt Ethan Hunti rolli «Võimatu missiooni» esimese filmiga igaveseks endale kinnistas, ei näita 22 aastat hiljem märkigi vanadusest, vaid võtab pööraseid märulistseene tõsisemalt kui kunagi varem. Jah, see on Tom Cruise isiklikult, kes mööda Londoni katuseid tuiskab, helikopteri küljes ripub ja 8 km kõrguselt langevarjuhüppe sooritab. Cruise on nimelt võtnud oma kutsumuseks teha võimalikult palju filmitrikke päriselt, kasutades lõpptöötluses arvutigraafikat minimaalselt. «Võimatu mission: Tagajärjed» on peadpööritavas tempos läbi mitme kontinendi tormav teravalt humoorikas ja raju märulipõnevik.

Režissöörina tõestab taaskord oma suurepäraseid võimeid eelmisegi osa paljukiidetud lavastaja Christopher McQuarrie. Värvikates kõrvalosades teevad kaasa muidugi ka filmisarja armastatud veteran Ving Rhames („Pulp Fiction«), naljaninast Simon Pegg („Star Trek»), sitke ja võluv Rebecca Ferguson („The Greatest Showman«), kaunis Michelle Monaghan (»Kiss Kiss Bang Bang«) ja vanameister Alec Baldwin („The Departed»). Uute tulijatena astub mängu ülijõuline Henry Cavill («Justice League»), karmi olekuga Angela Bassett («Black Panther») ja salapärane Vanessa Kirby («Me Before You»).

Filmi näeb Apollo Kinodes alates 10. augustist 2018.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.