Kalipsod ribadeks! Suvise hirmukülvaja «Meg» üüratu hiigelhai ähvardab isegi Stathamist jagu saada

Jason Statham filmis «Meg»

FOTO: Warner Bros.

24. augustil jõuab kinodesse kolossaalne haifilm «Meg», mis peletab suve lõpule sobivalt viimsegi ujumisisu. Kelle jaoks «Lõuad» lahjaks jäi, siis see suuremat sorti (ja väga hambuline) kinoamps peaks elu silme eest läbi jooksutama küll.

Väljasurnuks peetud 20-meetrine eelajalooline hailaadne elukas Megalodon ründab rahvusvahelise veealuse elu jälgimise programmi allveelaeva, mis lebab nüüd Vaikse ookeani sügavikus, kust pole meeskonnal lootustki pääseda. Ajaga võidu joostes palkab visionäärist Hiina okeanograaf (Winston Chao) oma tütre Suyini (Li Bingbing) soove eirates süvaveesukelduja Jonas Taylori (Jason Statham) päästma allveelaevameeskonda ja ookeani suure hädaohu käest. Keegi ei tea aga, et Taylor on selle hirmuäratava olendiga juba aastaid varem kohtunud. Suyiniga koostööd tehes tuleb tal hirmudega silmitsi seista ja ookeanipõhjas lõksus olijate päästmiseks oma eluga riskida. Nii satubki ta taas vastamisi kõigi aegade võimsaima ja suurima kiskjaga.

Judinaterohket meelitusvaguni nautimist:«Megi» filmiti Hiinas ja Uus-Meremaal ning film naudib juba avanädalavahetusest saati üle maailma tohutut menu, kasseerides filmitegijatele sisse sadu miljoneid dollareid – tegu on ametlikult ühe edukaima haifilmiga terves kinoajaloos, millele teevad ära vaid Spielbergi legendaarne hirmutis «Lõuad» ning väheke toredam «Haikala lugu».

Režissöör Jon Turteltaubi («Rahvusliku aarde» filmid, «Viimane Vegas») ulmepõneviku peaosades on Jason Statham («Spioon», «Kiired ja vihased 7», «Palgasõdurite» filmid) ja auhinnatud Hiina näitlejanna Li Bingbing («Transformerid: väljasuremine», «Keelatud kuningriik», «The Message»). 

Filmi näeb Apollo Kinodes alates 24. augustist 2018.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

«Meg»

FOTO: Capital Pictures / Scanpix